Petr Šimek Pohřební služba Mnichovo Hradiště


Prejsť na obsah

Hlavné menu:


Jak postupovat

Odchod našich blízkých bývá většinou nečekaný a zastihne nás zpravidla nepřipravené.Snad Vám trochu ulehčí situaci následující návody,jak postupovat.Při úmrtí doma: Přivolejte praktického lékaře,případně záchrannou službu.Lékař vypíše list o prohlídce mrtvého,eventuelně nařídí provedení pitvy.Teprve potom zavolejte pohřební službu.Obléci zesnulého může rodina,nebo vhodné oblečení nachystá, a počká na pracovníky pohřební služby.
Pokud nastalo úmrtí ve zdravotnickém zařízení: Pozůstalí jsou kontaktováni personálem zařízení a vyzváni k vyzvednutí osobních věcí zesnulého. Oblečení v tomto případě doručte přímo do kanceláře pohřební služby. Pozůstalí mají právo na výběr pohřební služby,která zajistí důstojné rozloučení s jejich zesnulým,a vše co s tím souvisí. Pozůstalí proto nejsou povinni akceptovat výběr pohřební služby,kterou případně přivolal personál zdravotnického zařízení či lékař PČR.Výběr vhodného oblečení pro zesnulého je individuální,proto ho necháme na vás.

K vypravení pohřbu ,jsou potřebné tyto doklady : občanský průkaz,rodný a oddací list zesnulého,občanský průkaz manžela nebo manželky zesnulého,občanský průkaz objednavatele pohřbu.

Rozloučení by mělo proběhnout nejpozději do sedmi dnů od úmrtí.
Může proběhnout i po této lhůtě,vyžadují-li to okolnosti s ním spojené.


Designed by Achyl : 2009 | pohrebnisluzbamh@seznam.cz

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu